alt text
احسان شریعتی
فیلسوف ایرانی

همین حالا با من تماس بگیرید 

شبکه‌های اجتماعی

بستن


پیام‌های ارسالی

... 6 7 8 9 10  ... 

24 آبان 1399 نوشته شده توسط احسان شریعتی

بیانیه جمعی از فعالان سیاسی و مدنی

 پاسخ به اعتراضات آبان مشت آهنین بود
در غروب جمعه 24 آبان 1398 مردمِ خسته از گرانی، بیکاری، فساد و غارتگریِ منابع عمومی، وقتی شنیدند نظام حکمرانی، بی اعتنا به همه سختی ها که بر مردم تحمیل شده، با افزایش قیمت بنزین، بقا و ادامه زندگیِ سراسر مرارت آنها را دشوارتر از پیش کرده، با اِشغال خیابان‌ها اعتراض خود را به ظلم، ب ی کفایتی، ناکارامدی و فساد فریاد زدند تا شاید که گوشی شنوا شود و دلی بلرزد؛ انحراف‌ها متوقف شود و به نامردمی و جنگ علیه فقرا و تهیدستان خاتمه داده شود. اما پاسخ به این‌همه در آن هفته سیاه آبان مشت آهنین بود. دامنه این سرکوبِ کم سابقه و آتش خشونت سازمان داده شده حاصلی جز ریختن خون گرسنگان بر زمین و بازداشت توده‌های محروم نداشت. با وجود آنکه دامنه خشونت تا آنجا پیش رفت که صدای اعتراض به شدّتِ سرکوب حتی از اندرونی ساختار قدرت بلند شد اما در همان حال و بلافاصله دادگاه‌ها با صدور احکام سنگین علیه بازداشت‌شدگان نشان دادند که کمترین قباحتی برای ایستادن در برابر خواست و اراده گرسنگان قایل نیستند.

جهت ثبت نظر و مشاهد کامل مطلب به قسمت ادامه مطلب مراجعه نمایید..


ادامه مطلب
23 آبان 1399 نوشته شده توسط احسان شریعتی

فیرحی ؛ دغدغه تداوم مسیر نائینی و طالقانی

درگذشت ناگهانی و زودهنگام دکتر داود فیرحی تکان‌دهنده و دریغ‌انگیز بود و این، بیش از هر چیز دیگر، ناشی از «لطف طبع و خوبی اخلاق» او بود.

فیرحی جهت ثبت نظر و مشاهد کامل مطلب به قسمت ادامه مطلب مراجعه نمایید..


ادامه مطلب
23 آبان 1399 نوشته شده توسط احسان شریعتی

پیام تسلیت جمعی از فعالان مدنی ملی مذهبی

به مناسبت درگذشت دکتر فیرحی

🔹 بعد از اين نور به آفاق دهم از دل خويش
كه به خورشيد رسيديم و غبار آخر شد

🔸 دریغ و صد افسوس که درخت وجود دکتر داوود فیرحی استاد برجسته حقوق و اندیشه سیاسی در اسلام، در اوج بالندگی و ثمردهی دچار خزان شد و یاران و شاگردانش از فوران چشمه فیاض اخلاق و معرفت‌اش محروم شدند. 
سوگی که به‌سرعت، اندیشه‌ورزان ایران را فراگرفته‌ نشان‌دهنده‌ی تاثیرگذاری وسیع پژوهش‌های استاد در زمینه‌ی سیر تکوین فقه و حقوق اسلامی و راز گشایی از  حکومت فقیهان است. یقیناً روح بی‌قرار و حق‌طلب ایشان در جوار رحمت حق، قرین آرامش ابدی خواهدبود.

تسلیت جهت ثبت نظر و مشاهد کامل مطلب به قسمت ادامه مطلب مراجعه نمایید..


ادامه مطلب

... 6 7 8 9 10  ...