alt text
احسان شریعتی
فیلسوف ایرانی

همین حالا با من تماس بگیرید 

شبکه‌های اجتماعی

بستن


پیام‌های ارسالی

1 2 3 4 5  ... 

12 دی 1401

سعید مدنی و گوش‌های ناشنوای نظام سیاسی ایران

دادگاه انقلاب، دکتر سعید مدنی را به‌ اتّهام "تشکیل و اداره گروه‌های معاند نظام" و هم‌چنین "اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم برضد امنیت کشور"، درحالی به ۹سال زندان محکوم کرد که مصادیق هردو اتّهام چیزی بجز راه‌اندازی دو گروه اینترنتی در فضای‌مجازی، برای گفتگو در مورد مسائل کنونی ایران نیست؛ یعنی همان کاری که امروز همه ایرانیان در فضاهای واقعی و مجازی، از دبستان و دبیرستان تا دانشگاه و خیابان انجام می‌دهند و چنان‌چه بنا به محاکمه باشد، میلیونها ایرانی به محاکم دادگاه‌های انقلاب روانه خواهندشد. قابل بحث‌تر این‌که در همین گروه اینترنتیِ مشخصی که مدنی به‌خاطر آن اکنون در زندان بسرمی‌برد، بعضاً استادان و پژوهشگرانی شرکت کرده‌اند که بحث‌ها و نظرات آنها به‌تناوب در رسانه‌ های عمومی منتشر می‌شود و کسی نیز تاکنون این اظهارنظرها را "برضد امنیت کشور" تلقّی نکرده‌است. بنابراین، سخن ناروایی‌نخواهدبود اگر گفته‌شود قوانین‌ در محاکم و دادگاه‌های انقلاب، مصادیق روشنی ندارند و درحقیقت این نهادهای امنیتی هستند که برحسب رای و اراده‌ی خود، عناوین همیشگیِ "معاند" و "ضدیت با امنیت" را به کسانی که موضع انتقادی دارند تحمیل می‌کنند و روسای محاکم نیز جز در همان راستا گام برنمی‌دارند.

سعید مدنی و گوش‌های ناشنوای نظام سیاسی ایران جهت ثبت نظر و مشاهد کامل مطلب به قسمت ادامه مطلب مراجعه نمایید..


ادامه مطلب
26 آذر 1401

درخواست آزادی فوری و بی قید وشرط دکتر سعید مدنی

دکتر سعید مدنی محققی اندیشمند و انسانی متعهد به تلاش برای تحقق دموکراسی در ایران است.  او سال های زندگی خود را وقف پژوهش در حوزه ی آسیب ها و مشکلات اجتماعی ایران کرده و یکی از نخستین پژوهشگرانی است که به مسائلی چون روسپی گری و اعتیاد در ایران پس از انقلاب پرداخته است. همچنین یکی از مهم ترین مجلات ایرانی در حوزه رفاه و مشکلات اجتماعی ایران را راه اندازی کرده و در نشر دانش این حوزه نیز سهم بسزایی داشته است. او در سال های اخیر آثار ارزشمندی به چاپ رسانده که در آشنا ساختن جامعه ایران با چگونگی شکل گیری جنبش های اجتماعی خشونت پرهیز و ویژگی های آنها در کشور نقش بسزایی دارد.

درخواست آزادی فوری و بی قید وشرط دکتر سعید مدنی جهت ثبت نظر و مشاهد کامل مطلب به قسمت ادامه مطلب مراجعه نمایید..


ادامه مطلب
21 آذر 1401

ادامه سیاست سرکوب، ارعاب و اعدام حکومتی

 چرخش نظام برخاسته از انقلاب بهمن 57 به سمت نوعی روحانی سالاری شریعتمدار و فقاهتی و ناکام ماندن حکومت دینی طی چهار دهه‌ی گذشته در وعده‌های انقلاب که آزادی مهم‌ترین آنها بود، ایران را وارد مرحله‌ی جدیدی از یک تحوّل دورانی کرده که خصلت اساسی آن وقوع جنبش‌های اعتراضیِ پیاپی و گذار از بنیان‌های حاکمیت موجود است. نظام سیاسی راه حل مقاومت در برابر این چرخش دورانی و حفاظت از بنیان‌های سست نظم موجود را در سرکوب جنبش‌ها و کشتار و دستگیری و حبس معترضان و در نهایت صدور شتابزده احکام اعدام یافته‌است؛ راه حلّی فرسوده و البتّه با تاریخ مصرفی معیّن. محسن شکاری اوّلین قربانی پروژه اعدام‌ها در سرکوب جنبش اخیر است که فاصله دستگیری و اجرای حکم اعدام او تنها 74 روز بود تا یک بار دیگر همه بدانند ارکان‌ "جمهوری اسلامی" شتاب خود را در ستاندن جان انسان‌ها هرگز پنهان نخواهدکرد.

جهت ثبت نظر و مشاهد کامل مطلب به قسمت ادامه مطلب مراجعه نمایید..


ادامه مطلب

1 2 3 4 5  ...