alt text
احسان شریعتی
فیلسوف ایرانی

همین حالا با من تماس بگیرید 

شبکه‌های اجتماعی

بستن


پیام‌های ارسالی

1 2 3 4 5  ... 

14 اردیبهشت 1401

بیانیه جمعی از فعالان ایران در اعتراض به بازداشت فعالان صنفی معلمان

به نام خدای مهربان و عادل

در روزهای اخیر و هم‌زمان با روز معلم، شاهد بازداشت آقایان ابراهیمی، باغانی، بداقی، حبیبی و تعداد کثیری از فعالان صنفی معلمان در شهرهای مختلف کشور بودیم. 

تاسف‌آور است که به جای به‌رسمیت‌شناختن حق تشکل و اعتراض معلمان و گفت‌وگو و ارتباط بهتر دولت و مجلس با نمایندگان‌شان، به‌منظور شناسایی راه‌حل و ظرفیت‌سازی برای پاسخ به مطالبات آن‌ها، نهادهای اطلاعاتی همچنان امنیتی‌سازی و سرکوب و ارعاب از طریق بازداشت فعالان را در دستور کار قرار داده‌اند.

اعتراضات مدنی معلمان در سال گذشته در قامت یک جبنش ملی بالغ ظاهر شده‌است، زیرا کاملا مسالمت‌آمیز و خشونت‌پرهیز، با مطالبات معقول و سنجیده، مشارکت گسترده معلمان، بهره‌گیری مسئولانه از تجمع‌های آرام خیابانی و ظرفیت رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی و رایزنی مستمر، پوشش جغرافیایی گسترده و ملی در ده‌ها شهر، استقامت مدنی، خستگی‌ناپذیر و ستودنی بوده است. افزون بر آن مطالبات معلمان مدام ارتقا یافته است و هم مطالبات صنفی مرتبط با وضعیت معیشتی-درآمدی معلمان را شامل می‌شود و هم ارتقای کیفیت، فراگیر و رایگان‌شدن آموزش عمومی و کاهش نابرابری آموزشی را پوشش می‌دهد.

بیانیه جمعی از فعالان ایران در اعتراض به بازداشت فعالان صنفی معلمان جهت ثبت نظر و مشاهد کامل مطلب به قسمت ادامه مطلب مراجعه نمایید..


ادامه مطلب
11 اردیبهشت 1401

به مناسبت فقدان ادیب برجسته و ایران دوست دکتر محمد علی اسلامی ندوشن

پیام تسلیت جمعی از فعالان مدنی به مناسبت فقدان ادیب برجسته و ایران دوست دکتر محمد علی اسلامی ندوشن

به نام هستی بخش
از شمار دو چشم یک تن کم
از شمار خرد هزاران بیش

با نهایت دریغ و افسوس بسیار، دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن که از آثار پربارش برق انسانیت و آگاهی و ایرانیّت هویدا و نمایان بود، رخ در نقاب خاک درکشید و به دیار جاودانگان خاموش پیوست.

درگذشت آن زنده‌یاد و زنده‌نام فرهیخته که از ریا گریزان بود و برای راستینی و روشنگری از هیچ فداکاری دریغ ننمود را به خانواده گرانقدر داغدارش به‌ویژه همسر فرهیخته‌اش سرکار بانو شیرین بیانی و جامعه دانشگاهی، فرهنگی و به‌خصوص ادب‌پژوهان ایران‌زمین تسلیت می‌گوییم. آرزوی ما ادامه راه پرافتخار و ایران‌ساز آن استاد ارجمند، با سرفرازی و سربلندی بیش از پیشِ جامعه ادبی و فرهنگی کشور و به‌ویژه اهالی دردکشیده علوم انسانی میهن‌مان است.

جهت ثبت نظر و مشاهد کامل مطلب به قسمت ادامه مطلب مراجعه نمایید..


ادامه مطلب
7 اردیبهشت 1401

ترویج خشونت از منابر و مراجع حکومتی را متوقف کنید

هشدار جمعی از فعالان سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و حقوق بشری به حاکمیت درباره رفتار و گفتار طالبانی

به‌نام هستی بخش
مردم شریف ایران مستحضرند که اخیراً در نماز جمعه مشهد از نمازگزاران دعوت شد که به عنوان یک تکلیف الهی نسبت به دیگران اظهار نفرت و انزجار کنند. در نماز جمعه اصفهان نیز از مردم خواستند در گروه‌های چند نفره بروند و بساط روزه‌خواران را درهم‌بریزند. اکنون ازهرسویی حکم به «آتش به اختیار» داده می‌شود تا به زور دیگران را وادار به رعایت ظواهر کنند و این درست همان نقطه‌ای است که نظام حاکم را به عنوان یک پروژه ایدئولوژیک، اخلاقی و فرهنگی درمسیر شکست قرار داده است.

 
ترویج خشونت از منابر و مراجع حکومتی را متوقف کنید جهت ثبت نظر و مشاهد کامل مطلب به قسمت ادامه مطلب مراجعه نمایید..


ادامه مطلب

1 2 3 4 5  ...