alt text
احسان شریعتی
فیلسوف ایرانی

همین حالا با من تماس بگیرید 

شبکه‌های اجتماعی

بستن


پیام‌های ارسالی

... 6 7 8 9 10  ... 

27 مرداد 1400

ملت در گروگان قدرت

بیانیه جمعی از فعالان سیاسی، اجتماعی، مدنی و حقوق بشری دراعتراض به مدیریت کرونا و واکسیناسیون

در شرایطی به سر می‌بریم که از بی‌تدبیری و سوءِ مدیریتِ بحرانِ ناشی از بیماری کووید 19 جامعه به سوگ ملی نشسته است.  در شرایطی به سر می‌بریم که حسّ اسارت در نظام اقتدارگرایی که سلامت مردم را فدای بازی سیاست کرده، مضاعف شده‌است.  و در شرایطی به سر می‌بریم که صدای اعتراض داغدیدگان‌ و آسیب‌دیدگانِ در بحران، به گونه‌های مختلف طنین افکنده‌است. 

رویکرد مستبدانه، منش خودکامانه و روش سرکوبگرانه، درکنار پناه‌بردن به خرافات و مستمسک قراردادن دین، این‌بار ملّت را در دام خود به گروگان گرفته‌است. در راس، تصمیم گیریِ شخصی، برای ممانعت از ورود واکسن می‌شود و در ذیل، بی‌بهره از خرد و‌ تعهد و بی‌هراس از سوگندهای حرفه‌ایِ خویش و بی‌دلنگرانی از جانهای شیرینِ پرپرشده، تبعیت محض از راس می‌شود و این چنین است که‌ مردم در مرگ و فقر غوطه‌ورند.

ملت در گروگان قدرت جهت ثبت نظر و مشاهد کامل مطلب به قسمت ادامه مطلب مراجعه نمایید..


ادامه مطلب
18 مرداد 1400

تسلیت .. یوسفی اشکوری

به نام خدا

دوست و اندیشمند گرامی
جناب آقای یوسفی اشکوری
وداع با مادر، در تنهایی و‌ هجرت و پس از سال‌ها دوری ناخواسته، بسی سخت و سنگین است. شنیدن خبر از دست دادن عزیزترین کسان دوستان و یاران، در بند ‌و حصر و تبعید و محرومیت از بدرقه آخرین آنان رنج رنج‌ها است. بی‌تردید ظرفیت فکری، روحی و ایمانی شما تحمل مصیبت های سنگین این دوران را ممکن خواهد ساخت. ضمن تسلیت در گذشت مادر گرامی‌تان ، سلامتی و آرامش برای شما و ‌خانواده محترم و آمرزش و رحمت برای ایشان آرزومندیم.
هفدهم مرداد هزار و چهارصد

یوسفی اشکوری جهت ثبت نظر و مشاهد کامل مطلب به قسمت ادامه مطلب مراجعه نمایید..


ادامه مطلب
30 تیر 1400

خوزستان همه ایران است، سرکوب را متوقف کنید

هشدارهای کارشناسان درباره بروز وظهور بحران های زیست محیطی کشور سال ها نادیده گرفته شد و تنها پاسخ نظام حکمرانی به اعتراضات صاحب نظران از جمله فعالان زیست محیطی  وارد اوردن اتهام سیاه نمایی؛ تبلیغ علیه نظام  یا جاسوسی برای بیگانگان بوده است. سال هاست به جای همفکری و بهره گیری از دیدگاه های علمی و مشورت با متخصصان برای شناخت ریشه های بحران و ضروت سرمایه‌گذاری در پروژه‌های زیست محیطی و همکاری های منطقه ای و بین المللی برای  افزایش تاب آوری جامعه ایران  برای مقابله با تغییرات آب و هوایی و  بلایای طبیعی و تخریب اکو سیستم های محیط زیست؛ بودجه های میلیاردی و سرمایه های ملی به دالان های پیچیده امنیتی ، نظامی و قضایی و تقویت تکنولوژی سرکوب تخصیص داده شده است.

خوزستان جهت ثبت نظر و مشاهد کامل مطلب به قسمت ادامه مطلب مراجعه نمایید..


ادامه مطلب

... 6 7 8 9 10  ...