alt text
احسان شریعتی
فیلسوف ایرانی

همین حالا با من تماس بگیرید 

شبکه‌های اجتماعی

بستن


پیام‌های ارسالی

1 2 3 4 5  ... 

14 اسفند 1401

بیانیه‌ی فعّالان، سیاسی در محکومیت جریان مسموم سازی مدارس دختران ایران

به نام هستی‌بخش

بیانیه‌ی 420 فعّال مدنی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در محکومیت جریان مسموم سازی مدارس دختران ایران

مسموم نمودن مدارس دخترانه و در موارد کمتری مدارس پسرانه در کنار انواع آسیب‌ها و فشارهای اجتماعی ناشی از ناکارآمدی و سوءمدیریت، جامعه ما را به‌سوی بحران‌ جدیدی از نگرانی و بی‌اعتمادی هم‌تراز با بحران‌های سیاسی و اقتصادی سوق داده‌است.

این بحران‌ها به طور خاص برای زنان و دختران‌مان‌، مضاعف است و همچون رویدادهای پیاپی و مخوفی نظیر اسیدپاشی و شلیک گلوله‌های ساچمه‌ای به دختران، قتل‌های زنان و ..، موجب بی‌اعتمادی و خشم بیشتر شده‌است. این بار مسمومیت دختران دانش‌آموز از قم آغاز و به صورت زنجیره‌ای در قریب 90 مدرسه و 15 شهر و بیش از 11 استان تکرار شده است. این مسمومیت‌ها آسیب‌های جدی بر جسم و روان دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان وارد ساخته و به نگرانی ملّی تبدیل شده‌است.

بیانیه‌ی فعّالان، سیاسی در محکومیت جریان مسموم سازی مدارس دختران ایران جهت ثبت نظر و مشاهد کامل مطلب به قسمت ادامه مطلب مراجعه نمایید..


ادامه مطلب
14 اسفند 1401

رونمایی از ترجمه‌ی تازه‌ی کتاب بازسازی اندیشه‌ی دینی اثر اقبال لاهوری

سوم اسفند ماه جاری، مراسم رونمایی از ترجمه‌ی جدید کتاب اقبال لاهوری "بازسازی اندیشه‌ی دینی در اسلام " با حضور اساتید و پژوهشگران اقبال‌شناس و با سخنرانی احسان شریعتی و نسرین غلامحسین زاده مترجم کتاب در بنیاد فرهنگی شریعتی برگزار شد.

دکتر احسان شریعتی در این مراسم که آن را تمرینی برای رونمایی کتاب خواند اظهار داشت: «تاکنون سه ترجمه از این کتاب به‌زبان فارسی توسط آقایان زنده‌یاد احمد آرام، محمد بقایی و مسعود نوروزی داشته‌ایم که هر کدام نقاط قوت و ابهاماتی داشته‌اند به‌خصوص در نکات و گذرگاه‌های کلیدی که مربوط به مقولات و مباحث بنیادی اجتماعی-سیاسی می‌شد یا در زمینه‌های فلسفی که درست و دقیق ترجمه شدن‌شان اهمیت داشته است. همانطور که واقفید این اثر یکی از متون مهم فلسفی و بنیانگذار نهضت نواندیشی(دین‌پیرایی) در دنیای اسلام به‌شمار می‌آید و مترجم جدید فرانسوی این اثر(که به‌تازگی و برای بار دوم به فرانسه ترجمه شده است)، توسط آقای عبدنور بیدار که فیلسوف اند و حواشی مهمی به آن افزوده‌اند در واقع شرح تازه‌ای است بر کتاب اقبال و در فرانسه بازتاب یافته است .

جهت ثبت نظر و مشاهد کامل مطلب به قسمت ادامه مطلب مراجعه نمایید..


ادامه مطلب
3 اسفند 1401

اعتراض فعالان سیاسی، اجتماعی به حکم تاسّف بار 9 سال حبس برای سعید مدنی

به نام هستی‌بخش

اعتراض بیش از 600 نفر از فعالان سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و مدنی به حکم تاسّف بار 9 سال حبس برای سعید مدنی

همچنان‌که انتظار می‌رفت دادگاه تجدیدنظر، حکم 9 سال محکومیت دکتر سعید مدنی را تایید کرد. این رای به معنای آن است که مبنای سنجشِ واقعیتِ اتّهاماتی که در نهادهای امنیتی، در قالب پرونده‌های سیاسی-امنیتی بسته‌بندی می‌شود، در دادگاه‌های ما شرایطی برای رسیدگی قضایی ندارد.

جهت ثبت نظر و مشاهد کامل مطلب به قسمت ادامه مطلب مراجعه نمایید..


ادامه مطلب

1 2 3 4 5  ...