alt text
احسان شریعتی
فیلسوف ایرانی

همین حالا با من تماس بگیرید 

شبکه‌های اجتماعی

بستن


پیام‌های ارسالی

1 2 3 4 5  ... 

11 خرداد 1401

«ویران‌آباد» دیگر هرگز مباد!

فاجعه‌ی فروپاشی برج هیولایی متروپول آبادان کوس فساد سازمان‌یافته‌ی «خصولتی» را در زمینه‌ی ساخت‌وسازهای بی‌رویه‌ و شبه‌کلان‌شهرسازی‌های بی‌ضابطه‌ و «عنکبوتی» فروکوفت. خوزستان بازشهید را دیگربار به «خیزستان» مبدل ساخت. سراسر ایران را به سوگ نشاند.

اقشار گوناگون مردم در اقصی نقاط کشور برای اظهار همبستگی با هموطنان قربانی فاجعه به صحنه آمدند و با مطالبه‌ی محاکمه‌ی کلیه‌ی دست‌اندرکاران این بساط و بازار سوداگری تبهکارانه، خواستار افشای حقیقت و اجرای عدالت برای جلوگیری از تکرار فاجعه‌سازی‌های «زنجیره‌ای» شدند (پلاسکو،  سینااطهر، و..).
از این پس، مؤثرترین راه مقابله‌ با فروپاشی یا «ساختارشکنی» مُهلک بسازبفروشان خصولتی، «ساختارگشایی» است، واسازی تخریبگر ساختارهای معیوب و شکننده‌ از شهری گرفته تا قضایی و اقتصادی و سیاسی.

«ویران‌آباد» دیگر هرگز مباد! جهت ثبت نظر و مشاهد کامل مطلب به قسمت ادامه مطلب مراجعه نمایید..


ادامه مطلب
4 خرداد 1401

«وهن آباد»

همه می‌دانیم که درد علامت بیماری است و نه علت آن. سازوکار درد یک آسیب و جراحت بافتی و ضرورت مبارزه و معالجه را به بدن اعلام می‌کند. حذف سازوکار اعلام درد بدون پرداختن به سبب اصلی، سرانجامی جز گسترش بیماری و از پای درآوردن بیمار در بر ندارد. 

بازداشتن پژوهشگران آسیب‌شناس اجتماعی (همچون سعید مدنی ها و..) و یا فعالان رسانه و مطبوعات (همچون کیوان صمیمی ها و...) از ادامه‌ی کار نه فقط به ضرر مصالح جامعه و جامعه‌ی علمی کشور ‌است، بل که به نفع حاکمیت و نظام نیز نیست زیرا او را از واقعیت و عمق بحران های اجتماعی غافل می‌سازد و در برابر خطر انفجارهای محتمل ناگهانی غافل‌گیر.

وهن آباد جهت ثبت نظر و مشاهد کامل مطلب به قسمت ادامه مطلب مراجعه نمایید..


ادامه مطلب
28 اردیبهشت 1401

بیانیه اعتراضی فعالان سیاسی و مدنی به بازداشت دکتر سعید مدنی

به‌نام هستی‌بخش

نظام اطّلاعاتی و امنیتی کشور در بحبوحه بحران نان و خیزش گرسنگان و جان‌به‌لب‌رسیدگان، بار دیگر به بازداشت دکتر سعید مدنی مبادرت کرد. جامعه‌شناس و پژوهشگر برجسته‌ای که بیش‌از هرکس دیگری در زمینه ناهنجاری‌ها و نابسامانی‌های اجتماعی تحقیق کرده و کتاب و مقاله نوشته‌است. هشدارهای وی امّا نه‌تنها برای او قدر و ارجی به‌همراه نداشته بلکه حتّی انتشار کتاب‌هایش را نیز ممنوع کرده‌اند و به وی که از سوی یکی از مهم‌ترین دانشگاه‌های جهان، دعوت علمی شده‌بود اجازه‌ی خروج از کشور و‌ مطالعه و پژوهش ندادند.

بیانیه اعتراضی فعالان سیاسی و مدنی به بازداشت دکتر سعید مدنی جهت ثبت نظر و مشاهد کامل مطلب به قسمت ادامه مطلب مراجعه نمایید..


ادامه مطلب

1 2 3 4 5  ...