alt text
احسان شریعتی
فیلسوف ایرانی

همین حالا با من تماس بگیرید 

شبکه‌های اجتماعی

بستن


پیام‌های ارسالی

1 2 3 4 5  ... 

27 اردیبهشت 1401

هشدار450 فعال سیاسی و مدنی به حکومت

سرکوب شهروندان عاصی و جان به لب رسیده، بر آتش اعتراضات می‌افزاید

در روزهای اخیر بار دیگر شاهد به خیابان‌آمدن شهروندان معترضی هستیم که صدای شکستن استخوان‌هایشان زیربار فشارهای ناشی از بی‌کفایتی، سیاست‌های غلط و تحریم‌های ظالمانه (همان‌که عده‌ای آن را نعمت می‌خوانند و تامین منافع خود را در تداوم آن می‌بینند) به گوش می‌رسد.

هشدار ۴۵۰ فعال سیاسی و مدنی به حکومت جهت ثبت نظر و مشاهد کامل مطلب به قسمت ادامه مطلب مراجعه نمایید..


ادامه مطلب
23 اردیبهشت 1401

دیدار جمعی از فعالان مدنی با خانواده های معلمان در بند

روز پنجشنبه 22 اردیبهشت جمعی از فعالان سیاسی- اجتماعی با حضور در منزل رسول بداقی معلم عضو کانون صنفی معلمان که اخیرا به دلایل نامشخص توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در بند امنیتی 209 زندان اوین نگهداری میشود، حضور یافتند تا ضمن ابراز همدردی با خانواده او اعتراض خود را نسبت به این گونه  برخوردهای امنیتی و  عدم پاسخگویی به مطالبات برحق معلمان اعلام نمایند.در این جلسه که خانواده های دو معلم زندانی دیگر دربند محمد حبیبی و جعفر ابراهیمی نیز حضور داشتند ابوالفضل قدیانی فعال سیاسی ضمن آرزوی موفقیت معلمان در پیگیری مطالبات خود بر ضرورت  تداوم اعتراض و مقاومت در برابر سیاست های اقتدارگرا تاکید کرد. همچنین  احسان شریعتی فعال فرهنگی حاضر در جلسه با آرزوی سلامتی معلمان دربند  با اشاره به اصالت جنبش معلمان، این جنبش را یکی از الگوهای جنبش های اجتماعی در مطالبه گری مدنی دانست.

دیدار جمعی از فعالان مدنی با خانواده های معلمان در بند جهت ثبت نظر و مشاهد کامل مطلب به قسمت ادامه مطلب مراجعه نمایید..


ادامه مطلب
14 اردیبهشت 1401

بیانیه جمعی از فعالان ایران در اعتراض به بازداشت فعالان صنفی معلمان

به نام خدای مهربان و عادل

در روزهای اخیر و هم‌زمان با روز معلم، شاهد بازداشت آقایان ابراهیمی، باغانی، بداقی، حبیبی و تعداد کثیری از فعالان صنفی معلمان در شهرهای مختلف کشور بودیم. 

تاسف‌آور است که به جای به‌رسمیت‌شناختن حق تشکل و اعتراض معلمان و گفت‌وگو و ارتباط بهتر دولت و مجلس با نمایندگان‌شان، به‌منظور شناسایی راه‌حل و ظرفیت‌سازی برای پاسخ به مطالبات آن‌ها، نهادهای اطلاعاتی همچنان امنیتی‌سازی و سرکوب و ارعاب از طریق بازداشت فعالان را در دستور کار قرار داده‌اند.

اعتراضات مدنی معلمان در سال گذشته در قامت یک جبنش ملی بالغ ظاهر شده‌است، زیرا کاملا مسالمت‌آمیز و خشونت‌پرهیز، با مطالبات معقول و سنجیده، مشارکت گسترده معلمان، بهره‌گیری مسئولانه از تجمع‌های آرام خیابانی و ظرفیت رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی و رایزنی مستمر، پوشش جغرافیایی گسترده و ملی در ده‌ها شهر، استقامت مدنی، خستگی‌ناپذیر و ستودنی بوده است. افزون بر آن مطالبات معلمان مدام ارتقا یافته است و هم مطالبات صنفی مرتبط با وضعیت معیشتی-درآمدی معلمان را شامل می‌شود و هم ارتقای کیفیت، فراگیر و رایگان‌شدن آموزش عمومی و کاهش نابرابری آموزشی را پوشش می‌دهد.

بیانیه جمعی از فعالان ایران در اعتراض به بازداشت فعالان صنفی معلمان جهت ثبت نظر و مشاهد کامل مطلب به قسمت ادامه مطلب مراجعه نمایید..


ادامه مطلب

1 2 3 4 5  ...